1600 GOLFVIEW DR

TITUSVILLE, Florida 32780 · Brevard County · Parcel 22 3509-08-D-18

$38 890
Assessed Value
$133 650
Market Value
Annual Tax
$13 890
Taxable Value
Ownership
OwnerRUTTER, RHONDA
Mailing Address1600 GOLF VIEW DR TITUSVILLE FL 32780
Property Details
Year Built1958
Living Area1 320 sq ft
Lot Size8 276 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$133 650
Assessed Value$38 890
Exemptions-$25 000
Taxable Value$13 890